Pokračovanie v PPV.

Čo znamená pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania?

• O pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania sa jedná vtedy,ak dieťa rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, nedosiahlo školskú spôsobilosť.
  • S účinnosťou od 1.1.2021 boli odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky a dodatočné odloženie plnenia školskej dochádzky zrušené.
  • Po novom ide o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.
  • Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1.septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku plniť povinnú školskú dochádzku v ZŠ.

Ako postupovať, ak dieťa potrebuje zostať v materskej škole aj napriek tomu, že do 31.8. dovŕši 6 rokov?

• Rodič písomne požiada riaditeľku materskej školy o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania. K žiadosti priloží:

-  písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a  prevencie

-  písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast

-  informovaný súhlas zákonného zástupcu

• Rodič žiadosť s potrebnými prílohami predloží riaditeľke materskej školy najneskôr dňa 30.4.2024.

Žiadosť o pokračovanie PPV.docx (11962)

Vyjadrenie lekára - pokračovanie PPV.docx (11114)