O nás

„Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť o tom, ako žiť, čo robiť a ako vôbec byť, som sa naučil v materskej škôlke."

( Robert Fulghum)

Tento citát správne vyjadruje, akú dôležitú úlohu v živote človeka hrá správna predškolská výchova. My si to dobre uvedomujeme. Za obdobie prevádzky našej škôlky sme vybudovali skvele fungujúce, zábavné a skúsenými pedagogickými zamestnancami riadené prostredie, v ktorom sa bude každé dieťa už po krátkej chvíli, cítiť skvele a uvoľnene. Každý deň sa odohráva podľa harmonogramu, ktorí je zameraný na rozvíjanie všetkých stránok osobnosti. Preto môžeme zaručiť, že každá chvíľa strávená v našej materskej škole bude pre Vaše dieťa jedinečná. Edukačné aktivity, aktívny pohyb, odpočinok, učenie aj hranie. To všetko stále dookola a predsa zakaždým inak.

Ak chcete mať istotu, že Vaše dieťa vykročí do veľkého sveta ozajstného života dobre pripravené a so správnymi návykmi, neváhajte ho zveriť do našej starostlivosti.

Charakteristika materskej školy

Materská škola je umiestnená v účelovej, jednoposchodovej budove spolu s Domom seniorov v Dolnom Ohaji.  Poslaním materskej školy je dopĺňať rodinnú výchovu o edukáciu, zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa v súlade s jeho  individuálnymi a vekovými potrebami. V našej obci je škola jedinou materskou školou. K svojej činnosti využívame budovu zloženú zo vstupnej haly, šatne, umyváriek a dvoch učební. Jedna z nich je rozdelená aj na spaciu čas. V budove je miestnosť s príslušenstvom pre prevádzkových pracovníkov, jedáleň a kuchyňa s príslušnými skladovými priestormi, ako aj účelové priestory pre personál.

Materská škola je v prevádzke od 6,30 do 16,00 hod. Prevádzka materskej školy bola prerokovaná s rodičmi. Materská škola je predškolské zariadenie, ktoré poskytuje deťom spravidla už od 2 rokov až po vstup do ZŠ celodennú starostlivosť a dopĺňa rodinnú výchovu o výchovno – vzdelávaciu činnosť, zameranú na rozvoj osobnosti dieťaťa. Predškolská výchova je uskutočňovaná podľa Štátneho vzdelávacieho programu a Školského vzdelávacieho programu. Predškolská výchova je zabezpečovaná kvalifikovanými učiteľkami, ktoré zodpovedajú za bezpečnosť a zdravie dieťaťa počas pobytu v materskej škole. Budova a školský dvor  poskytujú  dostatočný  priestor. Školský dvor je oplotený a nachádza sa na ňom: pieskovisko, preliezky a hojdačky.